Ponedjeljak - Petak: 7.00 - 15.00 časova
Organizacija rada Centra
Organizacija rada Centra

Upravljanje i menadžment

Povezivanje, koordinaciju, upravljanje i podržavanje poslova u okviru CSR obavlja menadžment koga sačinjavaju direktor i menadžeri službi. Kroz ove poslove obezbjeđuje se podrška osoblju u pružanju stručnih, kvalitetnih i efikasnih usluga klijentima, nadzor nad zakonitošću u radu, koordinacija među osobljem, službama, informisanje i upravljanje procesom organizacije i rada zaposlenih .

Osnivač CSR putem Upravnog odbora ostvaruje funkciju upravljanja. Upravni odbor čine tri člana iz zajednice koji su imenovani putem javnog konkursa. Sadašnji članovi su: Darko Mrda, Radovan Ivković i Natalija Vlačić. Kao podržavajuće stručno tijelo u CSR se formira i radi stručno vijeće. Njega sačinjavaju svi stručni radnici (socijalni radnici, pravnici, psiholozi, defektolozi , menadžeri službi i direktor). Stručno vijeće se sastaje jednom mjesečno i na sastancima diskutuje o prijedlozima rješavanja pojedinih stručnih pitanja, radu sa klijentima, planiranju i razvoju programa, razvoju novih politika i primjeni novih metoda, promjenama u organizaciji, unapređenju rada, izvještavanju i planiranju itd. Odgovornost za rad stručnog vijeća imaju svi stručni radnici koji naizmjenično pripremaju i organizuju sastanke i rukovode radom.

 

UVOĐENJE I PRIMJENA SISTEMA UPRAVLJANJA KVALITETOM

Centar za socijalni rad Trebinje je početkom marta 2009. godini započeo aktivnosti uvođenja Sistema upravljanja kvalitetom, a u decembru iste godine stekao Međunarodni Sertifikat za sistem upravljanja kvalitetom prema ISO 9001:2008.

U aprilu mjesecu 2018. godine Sistem upravljanja kvalitetom u JU Centru za socijalni rad uspostavljen je prema zahtjevu standarda ISO 9001:2015. Menadžment opisuje sve aktivnosti i procese koji utiču na unapređenje performansi, obezbjeđuje njihovo jasno razumijevanje kod svih zaposlenih, praćenje i upravljanje njima.

Uspostavljeni su, implementirani i održavani sljedeći glavni procesi:

  • Proces evidentiranja i registracije korisnika
  • Proces ostvarivanja socijalnih usluga
  • Proces socijalnih aktinosti u zajednici
  • Proces finansija

Uspostavljeni su i procesi podrške:

  • Proces administracije
  • Proces pravnih i kadrovskih poslova
  • Proces održavanja
  • Proces nabavke

Za svaki proces je određen kriterijum i metodologija koje obezbjeđuju obavljanje i monitoring nad provođenjem procesa. Procesi podrške omogućavaju nesmetano funkcionisanje glavnih procesa.

Centar je izradio i dokumentovao svoj sistem upravljanja kvalitetom. Osnovni dokumenti sistema upravljanja kvalitetom su:

  • Poslovnik o kvalitetu
  • Politika kvaliteta
  • Sistemske procedure – (Procedura za upravljanje rizicima, Procedura za upravljanje dokumentiovanim informacijama, Procedura za upravljanje neusklađenostima i korektivne akcije, Procedura za interne provjere);
  • Radne procedure – (Procedura za upravljanje, Procedura u procesu ostvarivanja prava iz socijalne zaštite, Procedura u procesu pružanja socijalnih usluga, Procedura socijalnih aktivnosti u zajednici i Procedura za nabavke);
  • Radna uputstva ( Uputstvo za rad na poslovima prijema, Uputstvo za internu komunikaciju, Uputstvo za upravljanje ljudskim resursima, Upustvo za vođenje slučaja, Uputstvo za vođenje blagajne) i
  • Zapisi o kvalitetu (Izrađeno i stavljeno u primjenu 121 zapisa).

Svi zaposleni u Centru redovno i u potpunosti primjenjuju Sistem upravljanja kvalitetom, a menadžment Centra redovno vrši nadzor nad njegovom primjenom.